Kochasz wodę i nie wyobrażasz sobie prawdziwego wypoczynku bez jeziora, rzeki czy morza w pobliżu? W naszym kraju wakacje nad wodą można spędzić na wiele różnych sposobów. Dziś przedstawiamy propozycję spędzania czasu nad polskimi jeziorami. Podróże po Polsce i pobyty nad jeziorami mają kilka zalet:

 

  • przede wszystkim jest wiele miejsc, w które możemy dostać się w przeciągu kilku godzin (oczywiście w zależności, w której części Polski mieszkamy),
  • to bardzo dobry pomysł na krótki weekendowy wypad,
  • polskie jeziora są tańsze niż pobyt nad Balatonem, Morzem Martwym czy jeziorem Titicaca,
  • gdy w wakacje cała Polska rusza nad morze, my w komfortowych warunkach i bliskości natury możemy odpoczywać i relaksować się.

 

Kiedy mówimy jeziora to pierwszym skojarzeniem każdego Polaka są Mazury. Jednak w naszym kraju nie tylko Mikołajki zasługują na uwagę. Mamy wiele innych naturalnych i sztucznych jezior, które warto wziąć pod uwagę planując wakacyjny urlop czy weekend. Ciekawymi miejscami położonymi w otoczeniu góry są tatrzańskie jeziora, duże wrażenie robi także sztuczne jezioro żywieckie. Na Podkarpaciu także odnajdziemy kilka zalewów, które są lub dopiero stają się ogromną atrakcją turystyczną, warto wymienić tutaj choćby Solinę, Polańczyk czy Chotową.

 

Wybierając się nad jezioro w zależności od naszych preferencji możemy skorzystać z kilku wariantów noclegowych. Dla ludzi kochających przygody dobrym wyborem będzie namiot czy przyczepa kempingowa. W takim przypadku musimy koniecznie pamiętać o preparatach na komary, bo nad wodą można ich spotkać szczególnie dużo.

 

Jeśli preferujemy nocleg w łóżku sprawdzą się domki letniskowe. W większości mniejszych i większych miejscowości turystycznych położonych nad jeziorami możemy znaleźć domki udostępniane w czasie lata turystom. Nie są one może przesadnie luksusowe, ale z reguły mają wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty.

 

Jednak dla tych, którzy na wakacjach są wypocząć w komfortowych warunkach najlepszym wyborem będą miejsca takie jak Grand Chotowa. Są to resorty położone na malowniczymi jeziorami, gdzie można spędzić noc w luksusowym pokoju z widokiem na taflę wody. Z reguły tego typu hotele oferują także możliwość skorzystania z wodnych atrakcji takich jak kajaki czy rowerki wodne. W przypadku wspomnianego hotelu do dyspozycji gości jest także piaszczysta plaża. Nocleg w miejscach takich jak Hotel Chotowa Resort & SPA to także możliwość skorzystania z zabiegów SPA, masaży, jacuzzi i innych atrakcji. Decydując się na wakacje nad jeziorem w tym stylu zapewniamy sobie komfort i luksus, jednocześnie mogąc nadal cieszyć się sportami wodnymi i pięknymi widokami.

 

Sposób w jaki spędzimy nasz urlop nad jeziorem zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Dla jednych jedynie namiot i bliskość natury są sposobem na urlop, inni wolą luksusowe warunki. Jeszcze inni wybiorą zapewne rozwiązania pośrednie. Niezależnie od sposobu w jaki miłośnicy jezior spędzają czas łączy ich jedno – prawdziwa przyjemność z przebywania nad i w wodzie.