Problem z wypadaniem włosów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, chociaż przyczyna takiego stanu rzeczy może być tak naprawdę zupełnie inna. Konsultacja u lekarza trychologa pozwala na znalezienie najlepszej terapii zaradczej, jaka jest dostępna. Leczenie musi jednak być poparte wcześniejszą diagnostyką, której może dokonać tylko specjalista- dysponuje on nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale też odpowiednim sprzętem. Jedną z najnowocześniejszych terapii, która ma zapobiegać nadmiernemu wypadania włosów jest kuracja z wykorzystaniem światła LED. Jest to technika, która jest uznawana za bezinwazyjną, a jednocześnie- charakteryzującą się dużą skutecznością. Czy warto z takiej terapii skorzystać i gdzie oferowane są takie właśnie zabiegi?

Na czym polega terapia światłem LED i jak wyglądają zabiegi?

Zabieg ten jest wykonywany z wykorzystaniem specjalistycznej lampy, która ma naświetlać konkretne połacie skóry. Lampa ma za zadanie emitować światło, które ma długość fali na poziomie 640 nm. Celem naświetlania jest pobudzanie komórek skóry głowy, ich właściwa stymulacja jest bowiem najbardziej pożądana. Dzięki temu można przyspieszyć ich metabolizm, można je w odpowiedni sposób dotlenić, a także odżywić. Pobudzony zostaje proces syntezy białek, które są główną składową budowy włosa.

Zabieg ten najlepiej jest wykonywać w serii powtórzeń, ale to, ile takich powtórzeń powinno być wykonanych i z jaką częstotliwością zależy od zaawansowania naszego problemu. Dlatego też to, jak dużo zabiegów powinniśmy wykonać powinno zostać skonsultowane z lekarzem trychologiem. W przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów takich zabiegów może być od 1 do 3. W przypadku zaawansowanego procesu łysienia najlepiej, aby było ich około 6 aż do 10 sesji rozłożonych w czasie. Terapię można przeprowadzić w specjalnych klinikach, które specjalizują się w tematyce włosów. Jedną z takich specjalistycznych placówek jest Centrum Zdrowego Włosa. Warto już teraz sprawdzić, jakiego rodzaju zabiegi są tutaj oferowane, gdyż oprócz terapii światłem LED dostępne są tutaj także inne kuracje dedykowane problemowi wypadania włosów.

Jakie efekty można uzyskać dzięki zabiegowi?

Przede wszystkim- włosy ulegają wzmocnieniu. Możliwe jest też zahamowanie procesu wypadania włosów, zwiększa się ich objętość i gęstość fryzury, włosy są grubsze, lepiej odżywiane i nabierają wigoru. Jedna sesja naświetlania nie zabiera tak naprawdę zbyt wiele czasu, gdyż trwa 24 minuty. Uzupełnieniem terapii w gabinecie może być terapia domowa z wykorzystaniem specjalnych dermokosmetyków.