Wystrój pokoi hotelowych i całego obiektu bardzo mocno wpływa na to, czy goście chcą chętnie nocować na jego terenie. Dlatego też podczas przygotowywania nowego obiektu dla gości, właściciele bardzo często kładą duży nacisk na projekt wnętrz oraz ich wyposażenie. W wielu przypadkach zatrudniani są nawet architekci i projektanci wnętrz, którzy są odpowiedzialni za to, aby obiekt wyglądał nowocześnie i z klasą. W kwestii umeblowania hotelowych wnętrz pojawia się pytanie o to, czy postawić na typowe i łatwo dostępne meble ze sklejki czy może pójść o krok dalej i pokusić się o zakup mebli z litego drewna. Jakie meble do hotelu okażą się najlepsze?

W trosce o każdy szczegół

Jeśli zależy nam na stworzeniu obiektu o wysokim standardzie, dobierane do niego meble nie mogą być przypadkowe. Łatwo łamiące się i uginające nawet pod lekkim ciężarem półki wcale nie podniosą renomy hotelu, a już na pewno nie wpłyną pozytywnie na jego wizerunek. Meble z płyty wiórowej nie zawsze są ładnie wykonane, a intensywne ich użytkowanie sprawia, że okleina się wyciera i rozwarstwia. Tym samym- raczej nie są inwestycją na lata. Tymczasem, drewniane meble od razu zwracają na siebie uwagę swoją solidnością wykonania. Meble hotelowe wykonane z drewna:

 

  • Są bardzo estetyczne same w sobie. Wyróżnia je oryginalny, piękny rysunek drewna wraz z niepowtarzalnym usłojeniem. Nie ma dwóch takich samych mebli drewnianych, a dodatkowo ich wykonanie jest niemalże perfekcyjne, przeprowadzane z ogromną dbałością o detale. To doskonała propozycja do miejsc z klasą, gdzie rzeczywiście bardzo duży nacisk kładziemy na jakość wyposażenia i standard hotelowych pokoi.

 

  • Meble do hotelu wykonane z drewna z pewnością zniosą znacznie więcej od mebli słabej jakości ze sklejki meblarskiej. Są znacznie twardsze i dużo bardziej wytrzymałe. W razie potrzeby- można je poddać ponownej impregnacji tak, aby na nowo miały swój satynowy połysk i uwidocznioną strukturę na swojej powierzchni. Jeśli zajdzie taka konieczność- meble z drewna można też w prosty sposób odnawiać, a nawet całkiem zmieniać ich kolor i charakter. Z pewnością, nie są to jednorazowe meble hotelowe, które będzie trzeba dość często wymieniać na nowe egzemplarze, aby dobrze się prezentowały.

Prosta pielęgnacja mebli drewnianych

Meble drewniane jest też dość łatwo pielęgnować. Wystarczy regularnie przecierać ich powierzchnię lekko wilgotną ściereczka o miękkiej strukturze. Oczywiście, wskazane jest też używanie specjalnych preparatów, które zawierają w sobie wosk, nie jest to jednak konieczne. Tym samym można powiedzieć, że są one praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości.

Meble drewniane pasują do każdego stylu

Ogromny wybór mebli z drewna utrzymanych w różnej stylistyce sprawia, że mogą idealnie wpisać się dosłownie w każde wnętrze. Do wyboru jest też to, z jakiego gatunku drewna zostaną zrobione. Warto sprawdzić bieżące kolekcje, które utrzymane są w nowoczesnym i minimalistycznym stylu wnętrzarskim- obecnie najbardziej pożądanym i najchętniej wybieranym przez klientów.