hotel dla zwierząt

Biznes dla osób kochających zwierzęta

Osoby, które wprost uwielbiają zwierzęta, mogą próbować swoich sił prowadząc hotel dla zwierząt. Możliwość umieszczenia czworonoga w takim hotelu jest usługą coraz bardziej poszukiwaną, z której chętnie skorzystałoby wiele osób- w szczególności w sezonie urlopowym, w weekendy czy też w dni świąteczne. Jest to szansa na posiadanie własnego biznesu, który jednocześnie będzie zbieżny z naszymi zainteresowaniami. Jednakże, jak założyć hotel dla zwierząt i o czym powinniśmy pamiętać już na starcie?

Kwestie formalne

Hotele dla zwierząt są w naszym kraju czymś nowym. Nie zostały więc jeszcze opracowane żadne, konkretne ustawy, które regulowałyby ich działalność lub też mówiły o tym, jakich inspekcji powinni spodziewać się właściciele takich interesów. Na pewno mogą to być inspekcje członków organizacji, które zajmują się ochroną praw zwierząt, podczas których sprawdzane jest, czy zwierzęta są trzymane w odpowiednich dla nich warunkach. Aby założyć hotel dla zwierząt trzeba po prostu założyć własną działalność gospodarczą- w taki sposób, w jaki robią to inni przedsiębiorcy. Trzeba też odpowiednio przygotować sam hotel, a także pomyśleć o reklamie nowej działalności.

Co będzie potrzebne?

Wygląd tego miejsca jest ważny z wielu względów- osoby, które przyjadą tutaj zostawić swoje czworonogi muszą widzieć, że jest to miejsce dla nich przystosowane, w którym faktycznie będzie im dobrze. Wobec tego, jak wygląda hotel dla zwierząt? Powinien to być sporej wielkości budynek, który dodatkowo posiada kawałek działki, na której zwierzęta będą mogły się wybiegać. W hotelu musimy przygotować specjalne miejsca dla zwierząt. Możemy zdecydować się na system pokojowy lub klatkowy, albo też połączyć oba te systemy organizując zarówno pokoje jak i kilka klatek dla zwierząt większych ras. Pamiętajmy, że im bardziej zróżnicowana będzie nasza oferta, tym więcej możliwości zarabiania będziemy mieli. Możemy oferować hotel, w którym będą mogły zostać zwierzęta w ramach opieki całodobowej, ale i może to być miejsce, gdzie będzie można zostawić czworonoga na kilka godzin. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w takiej placówce cały czas ktoś będzie musiał być obecny.

Wśród dodatkowych usług możemy oferować usługi fryzjerskie oraz pielęgnacyjne dla zwierząt, możemy też podjąć współpracę z lekarzem weterynarii. Dobrym pomysłem jest też usługa wyprowadzania psów o stałych godzinach. Pamiętajmy o tym, aby cały teren posesji był odpowiednio zabezpieczony i uniemożliwił zwierzętom ucieczkę. Powinno to być szczelne ogrodzenie, które uniemożliwi wykonywanie podkopów. Dodatkowo, na terenie hotelu powinien znaleźć się specjalnie magazyn, który ułatwi nam higieniczne przechowywanie zapasów karmy dla zwierząt. Wiele osób umieszczając czworonoga w hotelu liczy na jego pełne wyżywienie. Zwierzęta natomiast powinny mieć specjalne pokój, w którym będą spożywały posiłki, chyba, że będą one podawane w kojcach. Utrzymanie czystości w miejscach, w których przebywają zwierzęta jest kwestią oczywistą.