Witamy w Zajeździe Pastewnik!


Imprezy okolicznościowe

Od zarania swojego istnienia „Pastewnik” jest ulubionym miejscem organizacji różnorodnych imprez publicznych, takich jak imprezy piknikowe, promocyjne i koncerty, warsztaty i plenery artystyczne, czy święta regionalne. Do najbardziej znanych należą tradycyjny festiwal bluesowy, spotkania kapel podwórkowych, przeglądy zespołów folkowych, a także coroczne Dni Przeworska. Istotnymi atutami są namioty i ogródki z dużą liczbą miejsc siedzących, doskonała kuchnia z tradycyjnym swojskim jadłem, profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie i sceny dla artystów. Otoczenie skansenu zapewnia niepowtarzalny klimat tych spotkań, a dogodny dojazd, położenie praktycznie w centrum miasta oraz miejsca noclegowe na miejscu są dodatkowymi zaletami.

kapela regionalna

Kapela regionalna wita gości

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów imprez, który odbyły się lub cyklicznie odbywają się w „Pastewniku”. Z przyczyn technicznych możemy przedstawić jedynie niewielką ich część, a zdjęcia nie oddają oczywiście atmosfery, jaka na nich panuje. Zapraszamy więc do osobistego udziału w nich, a także do współpracy z nami przy organizowaniu takich imprez lub podobnych. Nasze zaplecze i doświadczenie pozwala sprostać wszelkim wyzwaniom.

Festiwal bluesowy

Od wielu lat w „Pastewniku” organizowany jest Festiwal bluesowy, na którym można posłuchać zarówno miejscowych bluesmanów, jak i międzynarodowych sław bluesowych.

Przeworski festiwal bluesowy

Dni Przeworska

piknik

Odbywające się co roku Dni Przeworska są ważnym wydarzeniem w życiu mieszkańców miasta i okolic. Na terenie Pastewnika zawsze organizowane są pikniki dla mieszkańców, a na estradzie występują liczni zaproszeni goście. Za­bawa trwa tradycyjnie do późnej nocy.

Po lewej: piknik z okazji Dni Przeworska
Poniżej: zabawa po zmroku

piknik

Jarmark euroregionalny

Ciekawym wydarzeniem był Jarmark euroregionalny, na którym wielu wystawców sztuki ludowej i tradycyjnego rze­miosła artystycznego przedstawiało swoje prace i produkty, a wszystko to przy wtórze ludowej muzyki i spiewu zespołów z różnych stron Euroregionu Karpackiego.

Jarmark euroregionalny Jarmark euroregionalny

Powyżej: stoiska z wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi
Poniżej: jedną z atrakcji był wóz mięsny

wóz z mięsem

Spotkania kapel podwórkowych i folkowych

przeworska kapela „Beka”

Przeworska kapela podwórkowa „Beka”

Tradycją stały się sierpniowe spotkania kapel podwórkowych, występujących na koncertach plenerowych w Pastewniku. Regularnie odbywają się tu także przeglądy kapel folkowych i ludowych.

Pikniki dla dzieci

Nie zapominamy o najmłodszych: w Pastewniku regularnie odbywają się pikniki dla dzieci.

piknik szachowy piknik z wspinaczką

Po lewej: przerwa na posiłek podczas pikniku szachowego
Po prawej: piknik z atrakcjami w postaci nadmuchiwanego zamku i skały do wspinania


pożegnanie

Pokazy ogni sztucznych są nieodłącznym elementem imprez organizowanych w „Pastewniku”


© 2010 Pastewnik