Aranżując publiczną toaletę zazwyczaj w końcu pojawia się ten dylemat- czy zdecydować się na suszarkę do rąk czy może na specjalny podajnik z ręcznikami papierowymi, czy może najlepiej umieścić w toalecie jedno i drugie. Jak się okazuje, elektryczne suszarki do rąk znacznie lepiej sprawdzają się w praktyce i posiadają szereg zalet, które przemawiają za ich zakupem. Dlatego też bardzo często można je spotkać w galeriach handlowych, kinach, sklepach czy nawet w toaletach na terenie zakładów pracy.

Przede wszystkim są one bardzo wygodne w użytkowaniu, szczególnie modele wyposażone w fotokomórkę, która włącza urządzenie w momencie pojawienia się w jej zasięgu rąk i która je wyłącza w momencie, kiedy użytkownik już się oddali. Ma to również jeszcze jedną, ogromną zaletę- pozwala ograniczać zużywaną energię elektryczną do minimum. Zaoszczędzić można także przez wzgląd na fakt, że przy suszarce nie ma konieczności stałego dokupywania ogromnych ilości papierowych ręczników.

 

W trosce o wysokie standardy higieny

 

Warto wiedzieć także o tym, że suszarki są wyposażone w specjalne filtry, które skutecznie oczyszczają powietrze z bakterii. Dlatego też można powiedzieć, że są to urządzenia idealnie nadające się do miejsc, w których wyjątkowo dba się o wysoki poziom higieny. Suszarki do rąk mają niewielkie rozmiary, nie zajmują dużej przestrzeni i nie generują śmieci, jak w przypadku papierowych ręczników. Za pewne każdy z nas chociaż raz widział przepełnione kosze na śmieci z ręcznikami, które też naderwane zostały rozrzucone w innych miejscach toalety. Dzięki suszarkom można zachować ład i porządek, a dodatkowo są to urządzenia, które ułatwiają utrzymanie toalety w czystości.

 

Oprócz urządzeń, które są wyposażone w fotokomórkę i które uruchamiają się automatycznie, alternatywę stanowią modele, które uruchamia się na przycisk. Są to prostsze i tańsze warianty, które jednak są mniej popularne ze względu na fakt gromadzenia się na przycisku bakterii. Urządzenia na fotokomórkę są natomiast proste w obsłudze i znacznie bardziej higieniczne.