zoo żyrafy

Idziemy do Zoo

Ogród zoologiczny to miejsce idealne dla najmłodszych, których fascynują zwierzęta i którzy niejednokrotnie pierwszy raz w życiu mają okazję zobaczyć je na żywo. To doskonałe miejsce do tego, aby miło spędzić czas z rodziną robiąc coś ciekawego, rozwijającego i niecodziennego. To także możliwość spacerowania po pięknym ogrodzie z rozmaitymi atrakcjami przez wiele godzin. Ogród zoologiczny najlepiej będzie oczywiście odwiedzić w sezonie letnim. Wobec tego, co jest w zoo w Krakowie i dlatego warto jest się tam wybrać?

Wiele niesamowitych gatunków zwierząt

Jak możemy przeczytać na stronie samego ogrodu zoologicznego, placówka zlokalizowana w krakowskim Lesie Wolskim zaliczana jest do ogrodów średniej wielkości. Sam las jest miejscem zacisznym i spokojnym na mapie miasta, gdzie znajdziemy szereg malowniczych tras spacerowych, które również zasługują na naszą uwagę. Nie może nas jednak zmylić to, że sam ogród zaliczany jest do tych o średniej powierzchni- naprawdę teren ogrodu jest spory i można w nim podziwiać około 1400 zwierząt z różnych gatunków. Co ważne, w ogrodzie możemy znaleźć wiele zwierząt, które są uważane za gatunki zagrożone wyginięciem, a zoo ma ich obecnie około stu. Oczywiście, każdy z nas ma inne preferencje i zainteresują go inne gatunki. Z pewnością jednak warto zwrócić uwagę na żyjące tutaj pandy, pantery śnieżne, pingwiny z gatunku Humboldta, słonie indyjskie oraz lemury. Niesamowite wrażenie na zwiedzających zawsze robi lew, żyrafa, a także tygrys amurski. Co ważne, życie wśród zwierząt zoo toczy się ich naturalnym rytmem, a więc często można zaobserwować u nich potomstwo, które zawsze stanowi niebywałą atrakcję dla zwiedzających.

Zoo z bogatą tradycją i historią

Nie tak dawno, krakowskie zoo obchodziło swój jubileusz- aż 90 lat istnienia na mapie Krakowa. Obecnie ogród zoologiczny organizuje wiele imprez cyklicznych, na przykład dedykowanych dla dzieci będących na feriach czy też wakacjach. Chodzi o to, aby miały one okazję zapoznać się z rozmaitymi gatunkami zwierząt i miło spędzić czas. Jedną, dość sporą wadą krakowskiego zoo jest dość mała ilość miejsc parkingowych w stosunku do zainteresowania, jakim się on cieszy. Możemy mieć spory problem ze znalezieniem miejsc parkingowych w niektórych godzinach, szczególnie w weekendy czy dni wolne. Dlatego też nawet sama placówka rekomenduje- jeśli tylko mamy taką możliwość- aby skorzystać z komunikacji miejskiej, a więc specjalnego autobusu, który dowozi chętnych właściwie pod samo zoo.

Sporą atrakcją w zoo są także pokazy karmienia zwierząt, na które również możemy się załapać. Pamiętajmy, że latem zobaczymy w ogrodzie więcej niż zimą, gdyż wypuszczane są na wybiegi te zwierzęta, które niskie temperatury musiały przetrwać w ogrzewanych pomieszczeniach. Mimo tego, ogród zoologiczny jest otwarty przez cały rok- także i w zimie. Z pewnością warto się tutaj wybrać zarówno porą letnią jak i zimową, aby zobaczyć, jak zwierzęta radzą sobie w tak różnych warunkach i w tak różnym otoczeniu przyrody. Warto też zaznaczyć, że krakowski ośrodek- także ze względu na swoją bogatą historię- jest placówką znaną w Europie jak i na świecie.